Genel

Gabardin Kumaş Nedir?

gabardin kumas nedir nasil kullanilir

Her ürün, kendine özel kumaş, dikim ve çeşitli malzeme seçeneklerini içerisinde barındırır. Özellikle işçi/personel kıyafetlerinde kullanılan gabardin kumaş nedir? Ne gibi özellikler içerisinde barındırır?  Bu ve bunun gibi birçok farklı soru insanların kafasını kurcalarken, içeriğimizde sizler için çeşitli gabardin kumaş özellikleri ve diğer bilgileri sizlere sunmak istedik…

Gabardin Kumaş Nedir?

gabardin kumas nedir

Gabardin kumaş, yün & pamuk olarak üretilirken, aynı zamanda en sık dokunan kumaşlardan biridir. Günümüzde özellikle personel kıyafetlerinde sürekli olarak rastladığımız gabardin kumaş, iş montu, iş yeleği, iş pantolonu, iş tulumu, iş önlüğü gibi birçok kıyafet çeşidinde aktif olarak kullanılmaktadır. Yaz kış aktif olarak giyilebilecek bir kumaş türüne sahiptir. Yazlık ve kışlık gabardin kumaşlar olarak farklı tür kıyafetleri ve modelleri içerisinde barındırır. Farklı modelleri ve renk seçenekleri ile sadece işçilerin değil, herkesin sıklıkla tercih ettiği bir kumaş çeşidi olarak hayatımızda yer edinmiştir.

Gabardin Kumaş Özellikleri

Bir iş kıyafetinde olması gereken tüm özelliklere sahip olduğu için, personellere konforlu bir iş deneyimi sunabilmektedir. Bundan dolayı birçok firma tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Pamuk gabardin kumaşlar, giyildiğinde rahat, şık ve konforlu bir deneyim sizi bekliyor olacaktır.

 • Düz ve ters atılan riflerin oluşturduğu yapılar sayesinde oldukça dayanıklı bir kumaştır.
 • 7/7  390 gr/ m2 ağırlığında olanlar %100 pamuk gabardin kışlık kumaş türüdür.
 • Aynı zamanda bu kumaş gruplarının kendi aralarında farklı gramajlarda dağılımı bulunmaktadır.
 • 16/12 240 gr/ m2 ağırlığında olanlar %100 pamuk gabardin yazlık kumaş türüdür.
 • Apresi, kumaşın rahat esnemesini sağlar.
 • Nefes alan yapıları sayesinde kullanımı daha da konforlu kılar.
 • %100 pamuk kumaş gabardinler bilinenin aksine su geçirirler.
 • Kış aylarının etkili soğuğundan korunmak için birçok farklı ürün grubunda kışlık gabardin tercih edilir.
 • Yaz ayları için yazlık gabardin türleri bulunmaktadır.
 • Dayanıklı olması  sebebiyle uzun yıllar kalitesini korur.
 • Dimi örgü kullanılır, sık bir yapıya sahiptir.
 • Şık tasarıma sahiptir.
 • Hem spor, günlük ve iş hayatında kullanılabilecek ürün seçenekleri gabardin kumaştan üretilmektedir.

Gabardin Kumaş Tercih Edilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İki kat ipliğin kullanıldığı gabardin kumaş seçenekleri, kaliteli ürünleri içerisinde barındırır. Sadece görünüm değil, içeriğinde kullanılan ekstra malzemelerin önemi de bir o kadar önem arz eder. Gabardini oluştururken içerisinde kullanılan iplik türü, kumaş tercihi oldukça önemlidir. Kaliteli gabardin kumaşlardan yapılan ürünler yumuşak ve sık olurken, kalitesiz seçenekler sert ve pürüzlü olup, kısa vadede kendini dağıtabilmektedir.

Nasıl Yıkanır? Yıkama, Kurutma ve Ütüleme Talimatı

gabardin kumas yikama talimatlari

gabardin kumas yikama talimatlari

Yıkama, kurutma ve ütüleme talimatı dikkate alındığında kullandığınız kıyafetlerin ömrünü uzatabilirsiniz.

Yıkama Talimatı: Gabardinden üretilen kıyafetler kısa programda 30° ‘de yıkanmalıdır. Eğer ürününün üzerinde nakış varsa, tersten yıkadığınızdan emin olun. Elde yıkama yapmayın. Sıvı deterjan, çamaşır suyu gibi ürünleri kullanmayın.

Kurutma Talimatı: Ürünü sıkarak kurutmamaya özen göstermelisiniz. Asarak veya herhangi bir yere sererek kurutma sağlayın.

Ütü Talimatı: Ürünün boyuna doğru, düşük sıcaklıkta ütü kullanılmalıdır.

Nasıl Daha Uzun Süre Dayanır?

Yıkama, kurutma ve ütü talimatına özen gösterin. Aksi taktirde çekme, solma gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

 • Farklı renk çamaşırlar ile birlikte yıkamayın.
 • Kalitesiz deterjan veya ağırtıcı kullanmayın.
 • Önerilen miktarda deterjan ve yumuşatıcı kullanın.
 • Parfüm, deodorant gibi ürünleri kumaş ile temas ettirmeyin.
 • Kıyafetleri aşırı terlemeye maruz bırakmayın.
 • Lekelenen ürünleri anında temizleyin, uzun süre bekletmeyin.

Gabardinden Yapılan  Personel Kıyafetleri ve Fiyatları

Üst, alt, dış giyim için farklı ürün seçenekleri İğne Personel Giyim kalitesiyle sizlere en uygun fiyatlar ile sunulur. Kaliteli gabardin iş montu, iş yeleği, iş pantolonu tercihi yapmak istiyorsanız fiyat bilgisi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ürün çeşidi ve modellerine göre şekillenen fiyatlar, sezondan sezona değişiklik gösterebilmektedir.

İğne Personel Giyim, kumaşların haslık derecelerini içeren kullanıma karşı ter, güneş yıkama haslıklarına göre CE belgelerini içeren ürünleri sizlere sunar. Ürün seçimi, mevsimden mevsime değişse de, İğne Personel Giyim olarak birçok farklı kışlık, yazlık gabardin mont, pantolon, yelek ve çeşitli personel kıyafetleri sizler için özel olarak üretmekteyiz. Özel üretim gabardin personel kıyafeti, personellere şık ve konforlu bir ortam oluşturur. Hem zorlu koşulların üstesinden gelmek hem de kaliteli bir tercih yapmak istiyorsanız web sitemizden modellerimizi inceleyebilir, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir