Genel

Softshell Ne Demek?

softshell ne demek

Softshell ne demek ve softshell kumaş nedir? Softshell, genellikle iş montu ve ceketlerinde kullanılan, üç farklı katmanın bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş teknik bir kumaştır. Günümüzde tekstil teknolojilerinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özelliklerde yeni ürün çeşitleri üretilmektedir.  Shoftshell kumaşın katmanları farklı oranlarda polyester, poliamit, elestan ve poliüretan kullanılarak üretilmektedir. İş kıyafetlerindeki shoftshell kumaşlar genelde ithaldir.

Softshell Kumaş Nedir?

Softshell kumaş, zorlu hava koşullarına uygun ve özel olarak tasarlanmış bir teknik kumaştır. İş kıyafetlerinde ve doğa sporlarında, genellikle sert hava koşulları için tercih edilmektedir. Softshell kumaşlar 3 katmandan oluşan kumaş çeşitliliğine sahip olsa da kalın değildir. Ancak giyildiğinde özgürce hareket edebileceği ve içerisinde konforlu hissedeceği montlardır. Sadece mont için de kullanılmamaktadır. İğne Personel Giyim olarak softshell kumaşlardan iş yelekleri, iş montları ve iş ceketleri üretimi yapmaktayız.

Softshell Özellikleri Nedir?

Shofshell kumaş ile üretilen montlar su ve rüzgar geçirmez özelliklerine sahiptir. Bu kumaşların dış katmanı su kaydırıcı özellikte olup kullanıcıyı sıcak tutması için iç katman ise polarlıdır.  Hafif yağışlara ve rüzgâra karşı da koruma sağlayan montlar aynı zamanda oldukça dayanıklıdır. Kumaş 3 farklı katmandan oluşsa da kalın bir yapıya sahip değildir. Böylelikle hareket kabiliyeti kısıtlamaz ve spor bir görünümü de mümkün kılar.

Özellikle de çalışma ortamında  yüksek nefes alabilirlik ise aktivite sırasında oluşan teri hemen dışarı atar.

Softshell mont özellikleri nelerdir sorusunun yanıtlarını birlikte inceleyelim;

  • Softshell montların iç kumaş dokusu, vücudun nefes alabilmesini sağlayan özel bir tasarıma sahiptir,
  • Esnek bir tasarımına sahip olduğundan dolayı hareket kısıtlaması yaşatmaz,
  • Rüzgarlı, soğuk ve yağışlı hava şartlarında yapılacak çalışma ve ortam koşullarında koruma sağlar,
  • Terin dışarı atılmasına yardımcı olarak vücudun kuru kalmasını sağlar,
  • Vücut ısısını saklayarak soğuk hava şartlarında ısı kaybı oluşmasına engel olur,
  • Softshell montların dış kısmı su tutmaz yüzey özelliğine sahiptir,
  •  Rüzgara karşı dayanıklı olan Softshell mont modelleri, rüzgar kesici özelliğiyle konforlu bir kullanım sunar.

Softshell Kumaş Sıcak Tutar mı?

Softshell kumaşlar, polarlı tasarımdan dolayı sıcak tutan, yumuşak ve konforlu bir iç katmana sahiptir. Softshell kumaşların dış katmanı da su geçirmeniz özelliktedir. Softshell mont ve ceketler sıcak tutma özelliği sayesinde çalışma koşullarına da uygun olarak tasarlanmıştır.

Softshell Kumaş Su Geçirir mi?

Hayır, su geçirmez.  Softshell özelliğe sahip kumaştan üretilmiş ürünler, yağışlı ve rüzgarlı havalarda koruma sağlar. Bu ürünler su geçirmezlik özelliğine sahip olmanın yanı sıra oldukça da dayanıklıdır.  Softshell ürünlerin su tutmazlık özelliğini kaybetmemesi için su tutmazlığı yenileyici ürünler ile yıkama yapılması gerekir.

Softshell Ceketler Kışın Giyilir mi?

Evet, giyilir. Softshell ceketler rüzgara ve yağmur karşı oldukça dayanıklıdır. Bu kumaşın ana özelliği ve tercih sebebi de zorlu koşullara dayanıklı olmasıdır. Softshell ceketlerin en çok beğenilen ve bir diğer tercih sebebi ise yüksek nefes alabilirliğidir. Bu özellik sayesinde aktivite veya çalışma sırasında oluşan teri hemen dışarı atabilmektedir. Dolayısıyla softshell kumaşlardan üretilmiş olan iş pantolonları, softshell ceketler ve montlar kış aylarında rahatlıkla kullanılabilir.

Softshell Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Dış mekanlarda kullanılmak üzere tasarlayıp ürettiğimiz softshell montlarını, soğuk hava koşullarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Softshell montlar, sahip oldukları esneklik ve spor tasarımıyla iş kıyafetleri yaptırmak isteyen firmalar tarafından sıkça tercih edilir. Spor bir görünüme ve personelinin verimli bir şekilde çalışmasına özen gösteren firmalar için; softshell kumaştan ürettiğimiz ürünlerin kullanımını öneriyoruz.

Softshell kumaşlardan ürettiğimiz modelleri incelemek ve fiyat teklifi almak için hemen bize ulaşın.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

Instagram: @ignecomtr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir