Genel

Aşçı Kıyafetlerinde Olması Gereken Özellikler

asci kiyafetlerinde olmasi gereken ozellikler

Gıda sektörü çalışanları insan sağlığı yönünden çok büyük sorumluluk taşımaktadırlar. Bu yüzden de gıda sektörü çalışanlarının temiz ( hijyen ) kurallarına uyumaları gerekmektedir. Gıda sektörü personellerinin iş kıyafetleri de büyük bir önem taşımaktadır. Çalışanların sektörüne ait çalışma koşullarına uygun olan iş kıyafetlerini tercih etmeleri gerekmektedir. Peki, aşçı kıyafetlerinde olması gereken özellikler nelerdir? Aşçı kıyafeti satın almadan önce nelere dikkat etmeliyiz?

asci kiyafetlerinde olmasi gereken ozellikler

Aşçı Kıyafetlerinde Olması Gereken Özellikler

  • İş kıyafetinin beden ölçüsüne uygun olması
  • Kıyafetin terletmeyen ve alerji yapmayan kumaşlardan üretilmesi.
  • Kolay giyinebilir olması.
  • Hareketi kısıtlamayan özelliklerde olması.
  • Kıyafet modelinin kullanışlı olması gerekmektedir.

Aşçı Kıyafetlerinde Olması Gereken Özellikler nelerdir ? Aşçı kıyafetleri seçerken önemle üzerinde durmanız gereken mutfak özellikler arasında rahat hareket edebilmeyi kısıtlamayan kıyafetler ilk sırada yer alıyor. Kıyafetlerde tercih yaparken beden ölçülerine uygun olarak üretilmesi gerekmektedir. İş kıyafetinin terletmeyen ve leke tutmayan kumaşlardan üretilmesi şüphesiz ki daha iyi bir görünüm kazandıracaktır. Mutfakta çalışan personeller için aşçı ceketleri tercih edilebilir.

Aşçı ceketleri sizlere konfor ve prazantabl bir görünümü sizlere sunmaktadır. Servis bölümünde çalışan garsonlar için ise modern olarak tasarlanmış servis önlükleri kullanılabilinir. Hem kullanışlı hem de rahat olan garson önlükleri servis sırasında müşterilerinize güzel bir ön izlenim kazandırırken, çalışanlarınıza büyük bir konfor sağlar. İş kıyafetleri sektörünüze uygun renklerde, rahat, sade, kullanışlı ve temiz bir görünüme sahip olması oldukça önemlidir. Mutfak bölümünde çalışanlar için koyu renkte, servis bölümünde çalışanlar için açık renkli elbiselerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Aşçı elbiseleri yalnızca aşçı ceketi diğer ismiyle şef ceketleri ve pantolonlarından ibaret değildir.
Aşçı ve garson kıyafetleri farklı modellerdeki önlükler, tişörtler ve  şapkalarla kombin edilebilir. İşletmeniz ya da firmanız için özel olarak üretmekte olduğumuz aşçı kıyafetleri, aşçı ceketleri,  garson önlükleri, aşçı şapkaları, aşçı uzun ve mantar şapka, kep modelleri, garson önlük modelleri gibi gruplar yer almaktadır.

Sizler de kaliteli ve konfor sağlayacak aşçı ve garson üniformalarını igne.com.tr’yi ziyaret ederek ürünleri inceleyebilir ve ürünler hakkında fiyat teklifi alabilirsiniz.

Aşçı kıyafetleri üzerine firma logonuzu, isim, ünvan ve ülke bayraklarını baskı-nakış yapmaktayız. İğne Personel Giyim olarak aşçı kıyafetlerinde olması gereken özellikleri ve satın almadan önce dikkat edilmesi gerekenleri sizin için hazırladık.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

Instagram: @ignecomtr 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir